Navigace
Domů
Články
Fotogalerie

Administrátoři
RANK + STATS
BANLIST
Sk.cz na Facebooku
Sk.cz na Steamu

Pravidla hráče
Pravidla na webu

Hledat
Kontakt
Podpořte nás
FAQ
Návštěvnost
TOPlist
Poslední články
Nečekané setkání...
HD movie z CS:S
Rozhovor s Reallite*m
Rozhovor se Santou
Rozhovor s Dark Knig...
Counter-Strike: Source slaví páté narozeniny
18. srpna 2004 začal otevřený betatest pro všechny vlastníky Counter-Strike: Condition Zero a majitele předobjednávek Half-Life 2.
Oficiálně byl Counter-Strike: Source vydán 1. listopadu téhož roku. Dnes tomu je přesně 5 let, kdy spatřila hra světlo světa skrze distribuční systém Steam.


Counter-Strike: Source v roce 2005


Foto: Archiv autora

Za těch pět let se toho událo opravdu mnoho. Hra zažila strmé vzestupy i pády. V jakém stavu se nachází po pěti letech?

Snad každý zkušenější hráč „sourcu“ si vzpomíná na dávné pře roku 2005, zda-li je lepší CVARBlock nebo zBlock – dva pojmy, které současným mladíkům zhola nic neříkají. Dnes je takřka nemyslitelné mít nastavenou interpolaci na nulu, používat rate 25000 či využívat DirectX 7 to vše na serveru s tickem maximálně 66. Změnilo se toho opravdu hodně.

Counter-Strike: Source měl být původně nástupcem Counter-Strike 1.6, ale místo toho se stalo něco naprosto jiného. Vytvořila se zde zbrusu nová komunita a hra se od klasického „CSka“ poněkud liší. Dnes můžeme na světových akcích vídat zejména starší verzi, přesto i CS:Source zažil své chvilky slávy. Vzpomeňme například WCG 2005, které se odehrálo v na dnešní poměry nedodělaném CS:Source, vždyť i SourceTV byla představena pouze pár týdnů před tím.

Druhým vrcholem pro CS:Source bylo bezesporu Championship Gaming Series, zkráceně CGS. Ačkoliv se názory na celou jeho úroveň dramaticky liší nelze mu upřít jedno – CS:Source se za dob jeho vysílání (vidět jsme jej mohli například i na EuroSportu) stal nejpopulárnější hrou na distribučním systému Steam a tuto pozici si s takřka 100 tisíci aktivních uživatelů každý den drží dodnes.

Counter-Strike: Source je hrou, která má své nejlepší týmy, které jsou povětšinou placené, je také mnohem přívětivější k nováčkům, kteří mají mnohem větší možnost trénovat s profíky a zahrát si s nimi i na offline turnajích. Nestal se z něj čistý byznys, zůstal stále hlavně hrou, která baví své hráče každý den.

Všechno nejlepší k narozeninám přeje Skillers.cz!

Zdroj: PLAYzone.cz

Santa dne 01.11.2009 Tisk

Přihlášení
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

crazy69
27.11.2022
Skoro na rok přesně jsem zde

crazy69
28.11.2021
Tak co hrajete? Grin

Lord Owen
18.04.2021
Smile








Powered by PHP-Fusion Copyright © 2024 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3